Dwa ostatnie mecze MU18
07.03.2019
Jaworzno, Czeladź

MCKiS Jaworzno - STELA Cieszyn  77:72

Cieszyniacy rozegrali 4 marca zaległy mecz z 27 lutego ponieważ drużyna Jaworzna poprosiła o zmianę terminu meczu ze względu na choroby swoich zawodników. Mecz od początku pokazał, że będzie na wyrównanym poziomie sportowym. Przypomnijmy, że u siebie stelaki przegrały 2 punktami. Cieszyniacy przegrywają pierwsza kwartę 3 punktami. Druga kwarta bardzo dobra w wykonaniu cieszyniaków, którzy łatwo zdobywali punkty, bardzo dobrze bronili i trafiali rzuty za 3 pkt.

Po połowie meczu schodzili z 8 punktowym prowadzeniem. No i.... 3 kwarta, totalny zastuj, błędy w obronie, zła gra w ataku, brak zbiórki spowodowały, że przegrali tą kwartę 5:34. 4 kwarta to pogoń za rywalem, celne rzuty za 3 pkt, kilka bardzo dobrych przechwytow. Niestety końcówka należała do gospodarzy i to oni kończą mecz zwycięstwem. Brawa należą się chłopakom za walkę do końca meczu.

MCKS Czeladź - STELA Cieszyn  74:119

Cieszyniacy od początku spotkania wyszli na prowadzenie i utrzymywali je do końca spotkania. Wszyscy zawodnicy rozegrali sporo minut i każdy z zawodników zapunktował. W całym spotkaniu cieszyniacy oddali 16 celnych rzutów za trzy punkty.

Punktowali:
Surzycki 32 (5x3), Łośko (4x3), Borus 18 (4x3), Macura 17 (1x3), Dragon 10, Pietroszek 8 (3x1), Konderla 8, Gęborski 6.

Łukasz Łośko wygrał klasyfikację ogólną w lidze Śląskiej celnych rzutów za 3 pkt, rzucając w całym sezonie 57 "trójek"! Z kolei nasz rozgrywający Maciej Surzycki zajmuje 4 miejsce w ilości rzuconych punktów. Gratulacje!