Ostatnie mecze sezonu koszykarzy
12.02.2021
Tychy, Katowice
GKS TYCHY II - NACOMI Cieszyn 93:85 (33:24, 22:16, 12:18, 26:27)

5 lutego 2021 r. drużyna seniorów NACOMI Cieszyn pojechała na zaległy mecz wyjazdowy do Tychów. Wynik tego meczu nie miał znaczenia dla obu drużyn, a mimo to był bardzo widowiskowy, pełen walki i chęci zwycięstwa. Do połowy to drużyna gospodarzy prowadziła spotkanie. Od trzeciej kwarty drużyna Nacomi się przebudziła i zaczęła odrabiać straty z pierwszej części gry. Niestety kolejny przestój naszych koszykarzy spowodował ponowne odskoczenie drużyny gospodarzy, które ustawiło ten mecz do końca spotkania. Tychy wygrały to spotkanie 8 punktami i tym samym zostały mistrzem III ligi w sezonie 2020/21! Gratulacje dla Trenera W. Jagiełki i całego sztabu trenerskiego oraz zawodników. Życzymy również zwycięstw w barażach o 2 ligę z woj. Opolskim!

Punktowali
Borus K. 4, Przybyła M. 1, Szady B. 25, Bożomański M. 31, Malak D. 2, Żebrowski M. 9, Surzycki M. 13

KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice - NACOMI Cieszyn 76:63 (25:18, 12:10, 23:20, 16:15)

7 lutego seniorzy rozegrali ostatni mecz sezonu 2020/21 w Katowicach. Młoda drużyna gospodarzy podeszła do tego bardzo ambitnie i z większą chęcią wygranej. Od początku prowadzili w tym spotkaniu i do końca meczu nie oddają inicjatywy naszemu zespołowi. Zmęczenie i braki kadrowe nie pozwalają na wywiezienie zwycięstwa. Gratulacje dla młodej, ambitnej drużyny.

Punktowali
Szady B. 21, Pietrzak J. 2, Bożomański M. 11, Malak D. 2, Żebrowski M. 20, Surzycki M. 7

Drużyna NACOMI Cieszyn zakończyła sezon 2020/2021 III Ligi Mężczyn na 6 miejscu.

Tekst: STELA Cieszyn/WS