12.02.2020
Cieszyn

3 liga seniorów (ostatni mecz sezonu 2019/20)

GTK Gliwice - Nacomi Cieszyn 92:75 (16:21, 22:18, 28:17, 26:19)

Nasza drużyna seniorów pojechała na ostatni mecz 3 ligi do Gliwic, zaplecza ekstraklasy. Mecz zaczął się pod dyktando gospodarzy, ale późniejszy moment gry należał do NACOMI i kończyli kwartę 21:16. Druga kwarta to problemy w naszej obronie i drużyna gospodarzy dogoniła wynik. Trzecia kwarta to dalsze problemy w grze cieszyniaków. Zła obrona i bezradność w ataku dały prowadzenie drużynie z Gliwic, które utrzymali do końca meczu.

Drużyna seniorów kończy sezon 2019/20 na miejscu 6, co jest ogromnym sukcesem. Trzeba przypomnieć, że skład cały czas się zmieniał, a drużyna powstała dopiero końcem sierpnia 2019 roku. Brawo dla zawodników za serce, które oddają dla Cieszyńskiej koszykówki!

Punktowali:
Macura B. 2, Surzycki M. 10, Borus K. 2, Łośko Ł 3, Kruk K. 2, Bożomański M. 22, Malak D. 8, Szafarczyk P. 8, Rączka P. 18, Łysień P.

Obserwujcie nas cały czas, ponieważ sezon 2019/20 się skończył, ale my zaczynamy się przygotowywać do następnego 2020/21! - zapowiadają trzenerzy i zawodnicy.

3 liga "po dogrywce przegrywamy"

NACOMI Cieszyn - KŚ AZS Katowice 93:99 (31:24, 24:27, 11:17, 17:15 D: 10:16)

Drużyna seniorów 4.02 rozegrała ostatni mecz przed własną publicznością w sezonie 2019/20. Mecz od początku do końca był bardzo emocjonujący. Pierwsza kwarta to pewne prowadzenie gospodarzy, świetna gra w obronie i ataku dała przewagę 7 pkt. Druga kwarta to z kolei problemy w ataku, gdzie zawodnicy za bardzo kombinowali, zamiast w prosty sposób zakończyć akcję. Trzecia kwarta to niestety błędy w obronie i prowadzenie gości. W czwartej kwarcie było bardzo dużo emocji, cieszyniacy odrabili straty i doprowadzili do dogrywki. W dogrywce niestety to przeciwnicy kontrolowali mecz i to oni zdobyli 2 punkty do tabeli.

Punktowali:
Surzycki M. 12, Łośko Ł. 9, Wajner J. 4, Mohamed H. B 2, Borus K. 2, Bożomański M. 28, Strządała M. 1, Malak D. 20, Szafarczyk P. 2, Rączka P. 13, Łysień P. Macura B.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom, które się angażowały w mecze 3 ligi: Zbigniew Gociek (komentator), Radosław Zgliczyński, Jerzy Zgliczyński (kibice), Małgorzata Juroszek (opieka medyczna), Marcin Strządała (promocja), Grzegorz Borus (fotograf), Bartosz Surzycki (kamera). Dziękujemy Wam serdecznie! - mówią trenerzy. - Wielkie brawa należą się wszystkim kibicom, którzy wspierali naszą drużynę na każdym meczu u siebie. Mamy nadzieję, że frekwencja, która miała miejsce w tym sezonie, będzie jeszcze większa w następnym - dodają.

MU-11 „Kolejny turniej za nami”

W sobotę 08.02.2020 r. nasi mali adepci koszykówki rozegrali swój kolejny turniej w minikoszykówce chłopców rocznika 2009 i młodsi. Na własnym parkiecie gościliśmy drużyny ŻAK Żory i MOSM Tychy. W pierwszym spotkaniu podejmowaliśmy drużynę ŻAK Żory, goście od początku narzucili swój rytm gry wychodząc na prowadzenie i utrzymywali je do końca spotkania. W drugim meczu z drużyną MOSM Tychy emocji nie zabrakło. Od drugiej kwarty cieszyniacy przejęli kontrole nad meczem i walczyli do końca. Dzięki dobrej obronie i wykorzystanych sytuacjach z kontry wygrali mecz.

Wyniki:
STELA Cieszyn vs ŻAK Żory 28:65 (6:16, 4:17, 8:11, 10:21)
STELA Cieszyn vs MOSM Tychy 49:31 (2:11, 13:9, 19:5, 15:6)

BRAWO za walkę i świetne widowisko dla wszystkich drużyn!

MU-13 "Pierwszy mecz w finale A"

MOSM Tychy - STELA Cieszyn 79:93 (24:20, 17:18, 19:27, 19:28)

Stelacy rocznika 2007 i młodsi, rozegrali pierwszy mecz finału A w Tychach. Gospodarze na początku meczu narzucili swój rytm gry i po pięciu minutach wyszli na prowadzenie 20:0. Wszystko wskazywało na to, że Tychy spokojnie będą kontrolować spotkanie. W drużynie cieszyniaków zła passa pierwszej kwarty została przerwana i dzięki dobrej pracy w obronie i wykorzystaniu gry z szybkiego ataku cieszyniacy nadrobili przewagę i zchodzili na przerwę tylko z 3 punktową przewagą rywala. Druga połowa to całkiem inna gra, cieszyniacy zacisnęli pięści i walczyli do ostatniej sekundy meczu. Świetna atmosfera na ławce, dobra gra na parkiecie i zwycięstwo  cieszynian w tym spotkaniu. Brawo dla wszystkich zawodników za serce i walkę.

Skład:
Holisz B., Balcer Ł.6, Aszkiełowicz I., Cieślar M.7, Botorek O.16, Holisz N.30, Pawera B., Tengler J., Misztal K.18, Tengler F.6, Balcer D.10.
Trener Paweł Łysień

ZAPISY RUSZYŁY!

STELA Cieszyn organizuje obóz koszykarski w miejscowości Łeba.

Termin:
wyjazd - 14 sieprnia 2020r.
przyjazd - 23 sierpnia 2020r.

Szczegółowa oferta obozowa została już wysłana na maile. Jeżeli ktoś nie otrzymał naszej szczegółowej oferty to prosimy o maila do nas: stelabasket810@gmail.com. Czekamy na zapisy.

Wyjazdowe Turnieje MINI KOSZYKÓWKI MU12 oraz MU10

Zawodnicy rozegrali swój kolejny turniej w mini koszykówce chłopców rocznika 2008 i młodsi. Gościliśmy na parkietach w Bielsku-Białej. Nasi młodzi koszykarze zdobyli dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy spotkania Basket Hills Bielsko Biała vs STELA Cieszyn 26:47 (14:9,0:12, 8:13, 4;13). W drugim spotkaniu podejmowali drużynę KS Pogoń Ruda Śląska vs STELA Cieszyn 15:72 (2:21, 7:17, 2:15, 4:19). Oba spotkania to świetna gra w obronie i dużo gry zespołowej w ataku.

MU10 wybrało się na turniej do Katowic, gdzie najpierw zagrali z drużyną z Żor. Nasze najmłodsze STELAKI przegrały ten mecz bardzo wysoko, bo aż 63:8. Trzeba przypomnieć, że dla większości chłopców był to pierwszy turniej w życiu i sam występ sprawił już bardzo dużo emocji. W drugim meczu gramy z gospodarzami UKS SP 27 Katowice, ten mecz niestety też przegrywamy 58:10. Przed drużyną dopiero wielka przygoda się zaczyna!

Skład: Kozyra I., Dragon M., Macek M., Pisarczyk I., Krzemiński G., Gawłowski G., Spyra A., Lipka J, Mól J., Kuchejda K., Pundor B.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, czekamy na kolejne turnieje naszych mini koszykówek