Cieszyński portal sportowy - koszykowka

Koszykarze wygrali w Bytomiu!
13.10.2020
Bytom

11 października drużyna seniorów NACOMI Cieszyn wyruszyła na pierwszy mecz do Bytomia. Bardzo ciężki rywal na początek sezonu. Już pierwsza kwarta pokazała, że mecz będzie bardzo wyrównany. Drużyna Nacomi schodziła po pierwszej kwarcie z dwupunktowym prowadzeniem.W drugiej kwarcie drużyna z Cieszyna narzuciła swój rytm gry i powiększyła swoją przewagę do 9 pkt. W trzeciej kwarcie cieszyńscy zawodnicy mieli lekkie problemy, błędy w obronie, łatwe straty w ataku spowodowały, że drużyna gospodarzy wyrównała stan meczu.  W czwartej kwarcie Bytom narzucił swój styl gry i wyszedł na prowadzenie. Na szczęście Cieszyniacy się obudzili i nadrobili straty. Najpierw Przemysław Rączka rzucił na remis bardzo ważną trójkę, Łukasz Łośko po minięciu zdobył 2 pkt, a Miłosz Żebrowski trójką przypieczętował zwycięstwo.

MOSM Bytom - NACOMI Cieszyn 74:80  (20:22, 12:21, 26:18, 16:19)

BRAWO DRUŻYNA!!

Niestety w trakcie spotkania kontuzji nabawił się nasz Kapitan Przemysław Rączka. Mamy nadzieję, że to nic poważnego i w następnym spotkaniu zobaczymy go na własnym parkiecie!

Punktowali:
Wójtowicz J. 6, Łośko Ł. 13, Szady B. 12, Bożomański M. 19, Malak D. 2, Żebrowski M. 11, Szafarczyk P. 4, Rączka P. KPT 13

Kolejny mecz koszykarze z Cieszyna rozegraja 18 października o godz. 18:00 na sali sportowej przy Al. J. Łyska 21 w Cieszynie. Ich rywalem będzie drużyna GKS Tychy II.