Cieszyński portal sportowy - koszykowka

Wyniki cieszyńskich grup koszykarskich
24.11.2020
Wysokie zwycięstwo MU-14

17 listopada 2020 roku drużyna koszykarzyz rocznika 2007 i młodsi podejmowała drużynę MCKiS Jaworzno. Stelacy od początku meczu wyszli na wysokie prowadzenie i z kwarty na kwartę je powiększali. Zespół miał okazję do dużej rotacji w zmianach, grali bez kozłowania gdzie z założeń skupiali się na grze ścięć i BackDoor. Stelacy dopisali kolejne 2 pkt do ogólnej tabeli.

STELA Cieszyn - MCKiS Jaworzno 145:6 (51:2, 25:0, 36:2, 33:2)

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!

Pierwszy mecz rundy rewanżowej MU-17

Koszykarze Stela cieszyn MU17 podejmowali na własnym parkiecie ekipę KKS Tarnowskie Góry, w ramach pierwszego meczu rundy rewanżowej. Dwie pierwsze kwarty były bardzo wyrównane, nasi zawodnicy pokazali kilka ładnych akcji, zaangażowanie i determinację. Trzecia kwarta to brak koncentracji, rozluźnienie i powiększająca się przewaga rywali, której cieszyniacy nie potrafili odbrobić.Niestety nasi koszykarze przegrali to spotkanie 82:103. W naszym zespole najwięcej punktów zdobył Jeremiasz Santarius (21 pkt.).

STELA Cieszyn- KKS Tarnowskie Góry 82:103 (20:18, 23:20, 18:33, 21:32)

MU15

Drużyna Stela Cieszyn rozpoczęła sportową walkę o medale w finale A. Pierwszy mecz rozegrany został na wyjeździe z MOSM Tychy. Dwie pierwsze kwarty to wyrównana walka i do przerwy cieszyniacy prowadzili różnicą 2 punktów. Trzecia kwarta to bardzo dobra gra w obronie oraz zdecydowanie lepsza w ataku, co dawało naszej drużynie większą przewagę punktową. Mecz zakończył się zwycięstwem 89:68! Gratulujemy i życzymy powodzenia w najbliższych meczach. Zapraszamy do kibicowania 3 grudnia, kiedy to cieszyniacy podejmować będą MOS Katowice.

MOSM Tychy - STELA Cieszyn 68:98 (19:25, 21:17, 9:33, 19:14)

MU13

Zespół Stela Cieszyn rozegrał w piątek 20 listopada 2020 roku mecz wyjazdowy w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie było emocjonujące, zawierało wiele ciekawych akcji oraz bardzo dużo walki szczególnie w obronie. Mecz zakończył się wynikiem 96:80 dla Dąbrowy. Gratulacje dla całej drużyny za walkę! Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach

MKS Dąbrowa Górnicza - STELA Cieszyn 96:80 (27:13, 18:20, 35:21, 16:26)

Pierwszy turniej w życiu

Drużyna MU 10 Trenera Szymona Kałuży 21 listopada 2020 roku rozegrała swoje pierwsze mecze koszykówki. Turniej został zorganizowany w Katowicach przez klub UKS SP 27 Katowice w ramach rozgrywek Śląskiego Związku Koszykówki. Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzami UKS SP 27 Katowice II i oprócz świetnej walki i zaangażowania udało się wygrać 18:11. Drugi mecz zagraliśmy też z UKS SP 27 Katowice I, gdzie zawodnicy znowu pokazali charakter i chęć zwycięstwa, wygrywając 42:21. Oprócz świetnej zabawy w koszykówkę chłopcy pierwszy raz mogli zobaczyć jak wygląda to w rzeczywistości: sędziowie, protokół meczu, rozgrzewka koszykarska, przepisy gry, podziękowanie i szacunek dla rywala.
Trener jest bardzo zadowolony z postawy zawodników, widać ogromny potencjał w tej drużynie.

Skład STELA Cieszyn:
Pastucha Natan, Kaleb, Wójcik M., Macek T., Wróblewski A., Kozyra I. KPT, Dragon M., Juroszek M., Mól J., Winter M., Lipka J., Lipwoski M., Gawłowski W., Krysta A., Rzymanek R., Bijok A.
Zawodnicy Stela mogli wystąpić w pięknych strojach uszytych przez firmę @IBRA. Dzięki projektowi SMOK, w którym jest nasz klub i Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie. Dziękujemy.