Cieszyński portal sportowy - koszykowka

Wyniki koszykarzy z ostatnich dni
09.03.2020

MU-13 "Kolejne dwa punkty w tabeli"

Stelacy rozegrali kolejne spotkanie Finału A. Na własnym parkiecie podejmowali drużynę GTK Gliwice. Spotkanie nie należało do najłatwiejszych, od początku meczu obie drużyny walczyły o każdy punkt. Dobra obrona i walka o czym świadczyło dużo fauli w obu drużynach dało świetne widowisko. Nasi cieszyniacy dzięki świetnej grze zespołowej w ataku, wykorzystywali wszystkie sytuacje i każdą kwartę wygrali, co w końcowym efekcie dało nam zwycięstwo.
Brawo za walkę chłopaki!

Wynik:
STELA Cieszyn vs. GTK Gliwice 100:80 (25:19, 28:24, 25:20, 22:17)

Skład:
Holisz B. 4, Balcer Ł., Aszkiełowicz I.  4, Cieślar M. 8, Botorek O. 8, Holisz N. 50, Pawera B., Tengler J., Misztal K. 15, Tengler F. 2, Balcer D. 9.

Trenerzy: Szymon Kałuża i Paweł Łysień

Czwartek 20.02.20 r. dla naszej ekipy zawodników, rodziców i trenerów nie należał do nudnych. Arena Gliwice, mecz Polska-Izrael w koszykówce, którego nie można było odpuścić. Spora ekipa z Cieszyna wspierała naszą reprezentację. Niesamowity klimat, atmosfera i ludzie pełni pasji w jednym miejscu, tego nie da się opisać. My tam byliśmy i to co przeżyliśmy zostanie z nami.

MU 14 (młodzik starszy, walka o Ćwierćfinały Mistrzostw Polski)

Podopieczni Trenera Jacka Bortliczka dzielnie walczą w finale A. Drużyna ma ogromne szanse awansować do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W ostatnich tygodniach wygrali bardzo ważne spotkania.

MU-13 "lider poza naszym zasięgiem"

Drużyna rocznika 2007 i młodsi rozegrała kolejne spotkanie w finale A. Na własnym parkiecie gościliśmy lidera grupy ŻAK Żory. W pierwszej połowie stelacy nawiązali walkę i przeciwnik nie zdobył dużej przewagi. Druga połowa niestety była słabsza w naszym wykonaniu, co spowodowało dużą ucieczkę naszego rywala. W naszym składzie zabrakło Nikodema Holisza z powodu choroby. Stelacy brawo za walkę!

STELA Cieszyn vs. ŻAK Żory 50:131 (19:24, 21:34, 7:27, 3:46)

Skład: Holisz B. 13, Balcer Ł., Aszkiełowicz I., Cieślar M. 6, Botorek O. 3, Kornaś N. 2, Tengler J., Misztal K. 3, Tengler F. 16, Balcer D. 7, Sikora D.

MU 14 (cenne zwycięstwo po dogrywce)

MOSM Tychy - STELA Cieszyn 83:89

Kolejna wygrana zawodników Stela Cieszyn w meczu wyjazdowym z MOSM Tychy 89:83 po dogrywce. Mecz walki oraz ciężkiej pracy w obronie w prawidłowym czasie zakończył się wynikiem 77:77. W dogrywce po kilku udanych akcjach oraz rzucie za 3 pkt wyszliśmy na 8 pkt przewagi, gospodarze nie poddali się i znowu przewaga stopniała, ale po faulu na naszym zawodniku rzuciliśmy osobiste i wygraliśmy. Dzisiejsza wygrana pokazała, że Stela Cieszyn to drużyna z charakterem.

Punkty zdobyli Kuczera S. 25, Santarius J. 22, Czarnojan M. 18, Trela T. 7,Holi N. 6, Balcer D. 5, Drajerczak I. 2, Banot W. 4, Malak M., Misztal K., Kwiczała P

Gratulacje dla całego zespołu.

MU-13 "Kolejny mecz za nami"

Na własnym parkiecie cieszyniacy gościli zaprzyjaźniony klub MKKS Rybnik prowadzony przez trenera Jakuba Krakowczyka. Obie drużyny zacięcie podeszły do rywalizacji co po dwóch kwartach dało remis 39:39. Po przerwie Stelacy rozpoczęli spotkanie od zera, w naszym wykonaniu kilka błędów w ataku, dobry difens gości i to oni zdobyli łatwe punkty. W czwartej kwarcie nasi koszykarze wrócili do gry i próbowali odrobić straty, ale zawodnicy z Rybnika spokojnie kontrolowali mecz i do końca utrzymali przewagę zwyciężając spotkanie. Spotkanie było bardzo dobre w wykonaniu obu drużyn.  Brawo za walkę do końca i świetne widowisko dla naszych wiernych kibiców.